close
تبلیغات در اینترنت
ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان

کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96

تمامی مطالب رایگان و ویژه ی سال 96 - آپدیت روزانه مطالب

نمونه سوالات , پیک های آینه , طرح درس , کاربرگ , درسنامه , جزوه و ...

@MoallemYarIR| @MoallemYarIR1| @MoallemYarIR2| @MoallemYarIR3|
@MoallemYarIR4| @MoallemYarIR5| @MoallemYarIR6| پیک آدینه کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96

نمونه سوالات ابتدایی

,

ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان,علوم دوم ابتدایی جدید,پایه دوم ابتدایی,ساخت ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان,کاردستی ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان,آموزش ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان,ماشین بادکنکی علوم دوم ابتدایی,ماشین بادکنکی علوم دوم,ماشین بادکنکی,عکس ماشین بادکنکی,ماشین بادکنکی بسازیم,ماشین بادکنکی کلاس دوم,ماشین بادکنکی دوم دبستان,ماشین بادکنکی کاردستی,ماشین بادکنکی دوم ابتدایی,ماشین بادکنکی بسازید,ساخت ماشین بادکنکی علوم دوم,

دسترسی به مطالب سایت بصورت طبقه بندی شده

ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان

مطالب مرتبط با این پست: سایر مطالب سایت 6Paye,

ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان

,علوم دوم ابتدایی جدید,پایه دوم ابتدایی,ساخت ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان,کاردستی ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان,آموزش ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان ,

ماشین بادکنکی علوم دوم ابتدایی,ماشین بادکنکی علوم دوم,ماشین بادکنکی,عکس ماشین بادکنکی,ماشین بادکنکی بسازیم,ماشین بادکنکی کلاس دوم,

ماشین بادکنکی دوم دبستان,ماشین بادکنکی کاردستی,ماشین بادکنکی دوم ابتدایی,ماشین بادکنکی بسازید,ساخت ماشین بادکنکی علوم دوم

سلام دوستان و همکاران محترم پایه دوم ابتدایی (دبستان)

در این پست از سایت معلم یار و سایت 6Paye برای شما عزیزان

ساخت ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان علوم دوم ابتدایی جدید

ویژه ی سال تحصیلی 96-97 و آماده کردیم.

امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیره

فــدا

کانال دوم دبستان تلگرام

از دانش آموز درخواست کنید تا دانش را در یک کلمه بازگو کند و احتمالا چیزهای سرگرم کننده ای خواهید شنید.

برای دانش آموزان  دست زدن به تلاش های علمی ، کنجکاوی های طبیعی آنها را ارضا می کند و آنها را به خلق کارهای بزرگ جادویی تشویق می نماید.

ولی دانش فقط تجاربی که نتایج سرگرم کننده به بار آورد نیست دانش  همچنین راجع به استفاده از دانسته ها برای حل تعداد زیادی از دشوار ترین  مسائل دنیا است.

در بحران های انرژی امروز ه ، ما به طور مداوم در جستجوی دانش پشت منابع انرژی ما ن هستیم . نیرو از کجا می آید ؟ و ما چگونه می توانیم به طرز موثری از آن استفاده کنیم

.به دانش آموز خود تعدادی از این انواع انرژی های بزرگ معرفی کنید و به او نشان دهید چگونه می توانیم به گزینه های جایگزین آنها با با استفاده از نمایش این ماشین بادکنکی کارا  فکر کنیم.

به چه چیزی نیاز داریم

    یک جعبه شیر تمیز و خشک که در طول از وسط به دو نیم شده باشد
    4 عدد قرقره (یا به جای آن می توانید چیزهای  دیگر خودتان را  به عنوان چرخ مانند سر بطری بزگ جایگزین کنید)
    چند عدد نی
    بادکنک (چند تا اضافه )
    تفنگ چسب حرارتی   و چسب

چه کار باید بکنید

1-    برای شروع ، شما ممکن است بخواهید که کارتن شیر را بیارایید . با وجود اینکه اینکار موجب این نمی گردد که ماشین سریعتر حرکت کند ولی حرکت آن را چشم نواز خواهد کرد.

شما می توانید از رنگ های مات برای پوشاندن سطح خارجی آن استفاده کنید (آن را دریک ظرف صابون قرار دهید به گونه ای که رنگ به قسمت واکسی کارتن شیر بچسبد)

، یا با چسب ، نوارهای رنگارنگ را به آن  بچسبانید  و یک پنجره و چند در را  با ماژیک بر روی آن رسم کنید .آگاه باشید که هیچگونه سوراخی در کارتن شیر ایجاد نکنید .

تنها سوراخ ها ،باید آنهایی باشد که برای بادکنک و یا محور چرخ ها ایجاد می کنید.

2-    سوراخی در وسط پشت کارتن شیر برای بادکنک ایجاد کنید.با یک سوراخ ریز شروع کنید ،

شما بعدا ممکن است نیاز داشته باشید تا آن را بزرگتر کنید اگر اندازه آن به هوا به اندازه کافی  اجازه فرار از بادکنک ندهد.

3-    انتهای آزاد بادکنک را از سوراخ عبور دهید .

4-    بعد ، چند سوراخ در کناره های کارتن برای نی  ها ایجاد کنید تا محورها را شکل دهد (یک تکه چوب راست مانند قطعات ماشین که ا چرخ ها را نگاه می دارد). این سوراخ  ها لازم است در نزدیکی کف کارتن تعبیه شوند.

5-    نی ها را از داخل سوراخ ها عبور داده و به قرقره ها بچسبانید تا چرخ ها شکل گیرد.

6-    اکنون ماشین ساخته شده است و آماده آزمایش شدن است  . قبل از آنی که سعی به آزمودن آن کنید ، مطمئن شوید که اصول علمی پشت آن را توضیح دهید.

کودک را بگویید تا بادکنک جدیدی را باد کند ، انتهای آن را بدون اینکه سعی به استفاده آن داشته باشد نگاه نگه دارد و بعد آن را رها کند .چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است بادکنک دور اتاق بچرخد تا زمانی که کاملا از هوا خالی شود. وقتی که هوا خارج می شود  ، بادکنک را با نیرویی برابر در جهت مخالف هل می دهد. ، نیروی گاز موجب حرکت بادکنک می شود. قانون مشابهی برای ماشین عمل می کند.

7-    از دانش آموز بخواهید که پیش بینی کند که چه اتفاقی خواهد افتاد هنگامی که او بادکنک ماشین را باد نموده  و اجازه می دهد که راه بیفتد.

8-    اکنون اینکار را انجام دهید! بادکنک را باد کنید ولی آن را محکم نبندید .اجازه بدهید راه بیفتد. چه اتفاقی می افتد ؟

توجه : شما ممکن نیاز داشته باشید تا اصلاحاتی را در طراحی ماشین، اندازه سوراخی که بادکنک را نگه می دارد یا اندازه بادکنک  اعمال کنید .

تمام اینها در رابطه با حل کردن مسائل است .دانش آموز را تشویق کنید که تلاش خود را تا هنگامی که ماشین کارکند ادامه دهد .همانند همه مخترعین بزرگ جهان

منبع :

http://mseyyedian.blog.ir

 

ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان

ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان

ماشین بادکنکی علوم دوم دبستان

 

دانش آموزان در کلاس دوم ابتدایی در درس علوم با ماشین های بادکنکی آشنا می شوند و با ساختن آن در کلاس یک محیط رقابتی برای مسابقه با این ماشین ها ایجاد می شود .

در این پست روش ساخت قایق بادکنکی را به شما آموزش می دهیم تا اگر در مدرسه حوض بزرگی دارید این خاطره را هم برای بچه ها از مسابقه دادن در ذهنشان به یادگار بگذارید .

مواد و وسایل مورد نیاز برای ساخت قایق بادکنکی عبارتند از :
یک بادکنک متوسط
یک نی
یک ظرف یکبار مصرف پلو
نخ
چسب

روش کار :

دهانه ی بادکنک را داخل نی بگذارید و با نخ یا چسب محکم ببندید . چون در مراحل بعد بادکنک از بازدم شما پر می شود پس باید به استحکام این قسمت از کار خیلی اهمیت بدهید .

ظرف پلویی یکبار مصرف را از وسط جدا کنید .

سه سانتی متر نزدیک به ضلع کوچک ظرف سوراخ کوچگی با نوک خودکار ایجاد کنید .

حالا نی را طوری در این سوراخ قرار بدهید که قسمت تاشو آن رو به بیرون از زیر ظرف پلویی قرار بگیرد .

با چسب همه ی قسمت های مربوطه را به جر سر نی بپوشانید .

به همین سادگی قایق آماده می شود .

حالا شما به یک تشت بزرگ یا حوض آب نیاز دارید تا پس از پر کردن بادکنک آن را داخل آب بیندازید و شاهد حرکت این قایق بادکنکی که انرژی حرکتی خود را از هوای ذخیره شده در بادکنک دریافت می کند باشید .

این کاردستی یک نوع کاردستی علمی محسوب می شود و اگر در گروهی از کودکان به ساخت این کاردستی پرداختید حتما در آخر مسابقه ای را ترتیب دهید تا بچه ها با شور و علاقه به تشویق دوستان خود بپردازند .
پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کنید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
| کانال تلگرام معلم یار (ویژه ی سال تحصیلی 97-96)