close
تبلیغات در اینترنت
تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی

کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96

تمامی مطالب رایگان و ویژه ی سال 96 - آپدیت روزانه مطالب

نمونه سوالات , پیک های آینه , طرح درس , کاربرگ , درسنامه , جزوه و ...

@MoallemYarIR| @MoallemYarIR1| @MoallemYarIR2| @MoallemYarIR3|
@MoallemYarIR4| @MoallemYarIR5| @MoallemYarIR6| پیک آدینه کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96 کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96

نمونه سوالات ابتدایی

,

تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی,علوم پنجم ابتدایی,پایه پنجم ابتدایی,تغییرات فیزیکی و شیمیایی,پاورپوینت تغییرات فیزیکی و شیمیایی,ماده تغییر می کند,مثال تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی,تغییرات فیزیکی و شیمیایی پنجم دبستان,تغییرات فیزیکی و شیمیایی مواد,تغییرات فیزیکی,تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم,تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم کلاس پنجم,تحقیق درباره ی تغییرات فیزیکی و شیمیایی,در مورد تغییرات فیزیکی و شیمیایی,تحقیق در مورد تغییرات فیزیکی و شیمیایی,انواع تغییرات فیزیکی و شیمیایی,مثال تغییرات فیزیکی و شیمیایی,کانال تلگرام پایه پنجم ابتدایی,تغییرات شیمیایی,

دسترسی به مطالب سایت بصورت طبقه بندی شده

تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی

تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی

,علوم پنجم ابتدایی,پایه پنجم ابتدایی,تغییرات فیزیکی و شیمیایی,پاورپوینت تغییرات فیزیکی و شیمیایی,ماده تغییر می کند,مثال تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی,تغییرات فیزیکی و شیمیایی پنجم دبستان,تغییرات فیزیکی و شیمیایی مواد,تغییرات فیزیکی,تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم,تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم کلاس پنجم,تحقیق درباره ی تغییرات فیزیکی و شیمیایی,در مورد تغییرات فیزیکی و شیمیایی,تحقیق در مورد تغییرات فیزیکی و شیمیایی,انواع تغییرات فیزیکی و شیمیایی,مثال تغییرات فیزیکی و شیمیایی,کانال تلگرام پایه پنجم ابتدایی,تغییرات شیمیایی

سلام دوستان و همکاران محترم پایه پنجم ابتدایی (دبستان)

در این پست از سایت 6Paye برای شما عزیزان , تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتدایی و آماده کردیم

امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیره

فــدا

کانال تلگرام پایه پنجم ابتدایی

تغییرات مادّه یا فیزیکی هستند و یا شیمیایی.در تغییرات فیزیکی،جنس مادّه عوض نمی شود و مادّه ی جدید ،قابل برگشت به حالت اوّل است.

مخلوط کردن مواد ،یک تغییر فیزیکی است.در یک مخلوط ،هر مادّه تمام خاصیت های خود از قبیل رنگ ،بو و مزه را حفظ می کند.بسیاری از خوراکی ها به صورت مخلوط مصرف می شوند.

مخلوط ها ممکن است همگن یا ناهمگن باشند.در صورتی که مخلوط به راحتی از هم جدا شود به آن مخلوط نا همگن یا غیر یکنواخت می گویند،مانند آجیل،و در صورتی که به راحتی از هم جدا نشود به آن مخلوط همگن یا یکنواخت می گویند.مخلوط همگن همان محلول است،مانند:آب نمک ،در این محلول آب حلّال و نمک حل شونده است.یکی از راه هایی که می توان فهمید مخلوط محلول است یا نه این است که آن را بی حرکت در جایی قرار دهیم اگر ته نشین شد نا همگن و اگر ته نشین نشد همگن یا محلول می باشد.

در تغییرات شیمیایی جنس مادّه عوض می شود و مادّه ی جدید ،قابل برگشت به حالت اوّل نیست ،مانند؛سوزاندن یا تجزیه و ترکیب مواد که باعث عوض شدن خاصیت مواد می گردد.از این موارد می توان به سوختن قند ،پختن غذا و زنگ زدن آهن اشاره کرد. رنگ زدن مانع زنگ زدن سطوح فلزی می شود.

ترکیب هر مادّه با اکسیژن را سوختن می گویند.به همین علّت است که اگر از رسیدن هوا به چیزی که در حال سوختن است جلوگیری شود آن جسم خاموش می گردد.

خواصّ شیمیایی،کیفیت یا صفات ویژه ای هستند که به نحوه ی عمل یک مادّه با مواد دیگر مربوط می شود.

بیشتر بدانیم:

دوده ،یک مخلوط معلّق جامد در گاز است چون ؛خاکسترهای موجود در دوده جامدند و بقیه مواد موجود در آن به صورت گاز می باشند. می گیرد.
وقتی دو ماده با یکدیگر یک محلول را تشکیل می دهند ،مولکول های یکی از آن دو ماده در میان مولکول های ماده ی دیگر به طور یکنواخت و طبیعی قرارمی گیرد.تنهاراه جدا کردن جسم حل شده از محلول ،حرارت دادن آن است.
مایع در اثر سرما تبدیل به جامد می شود که به این عمل " انجماد" می گویند.حجم آب در اثر انجماد بیشتر می شود.
تبدیل گاز به جامد را "چگالش "می گویند. در ایجاد برفک درون یخچال،بخار آب موجود در یخچال مستقیماً به یخ تبدیل شده است که این عمل را "چگالش" میگویند.
تبدیل جامد به مایع را "ذوب"،تبدیل جامد به گاز را "تصعید "،تبدیل گاز به مایع را "میعان" و تبدیل مایع به گاز را "تبخیر" می نامند.
آب در طبیعت به هر سه حالت جامد ،مایع و گاز وجود دارد.
برای تعیین نوع و تعداد اتم های تشکیل دهنده ی یک ماده باید آن ماده را تجزیه کرد.
اگر ربایش مولکولی نبود،همه ی مواد به صورت گاز در می آمدند.
     در تولید نان مراحلی که تغییر شیمیایی اتفاق می افتد ،تبدیل آرد به خمیربه عمل آمده و پختن آن است.درست کردن نان یک تغییر شیمیایی غیر قابل برگشت است.
در سوختن شمع ،در یک زمان هم تغییر فیزیکی اتّفاق می افتد و هم تغییر شیمیایی.

تغییرات فیزیکی و شیمیایی علوم پنجم ابتداییپیشنهادات و انتقادات خود را بیان کنید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
| کانال تلگرام معلم یار (ویژه ی سال تحصیلی 97-96)